“Chelsea ka mesfushën më të fortë në Premier, Bruno Fernandes do të vuajë!”

08:42 | 14/02/202008:420

Ish-mbrojtësi i Liverpool dhe analisti i SkySport, Jamie Carragher, ka dhënë opinionet e tij sa i takon përplasjes “big” të kësaj jave në Premier League, Chelsea-Man. United. Carragher tha për SkySports: “Unë gjithmonë mendoj se mesfushën më të mirë, e ka Chelsea, sepse ka mesfushorë me të vërtetë të fortë.

Jorginho, Kante dhe Kovacic janë të shkëlqyer. Realisht, është me të vërtetë një pikë e fortë dhe ata kanë edhe lojtarë si Mason Mount ose Ross Barkley, të cilët mund të luajnë në mesfushë nëse është nevoja.”

Bruno Fernandes? Mesfusha ishte një pozicion ku Manchester United dëshironte të forcohej, me Paul Pogba dhe Scott McTominay që ishin të dëmtuar, kështu që unë mendoj se është një afrim i zgjuar.

Do të jetë interesante të shihet se si do të përballet Fernandes kundër Chelseat në transfertë. Është krejtësisht e ndryshme të luash kundër Chelsea në transfertë se të luash në shtëpi ndaj Ëolves”, tha Carragher ndër të tjera./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono