Chelsea i zhgënjyer me Kepën, piketon dy “gardianë” për ta zëvendësuar

15:51 | 24/01/202015:510

Chelsea ka pasur oshilacione të shumta këtë sezon. Ekipi i Lampard vijon të renditet në vend të katërt në Premier League, kjo më shumë për vështirësinë që po hasin ndjekësit si Manchester United, Tottenham dhe Arsenal.

Mbrojtja dhe porta janë repartet më të dobëta të “Bluve të Londrës”. 32 gola të pësuar në 24 ndeshje janë shumë dhe kritikat kryesore shkojnë drejt Kepës. Portieri spanjoll u ble nga Athletic Bilbao për shumën e 80 milion eurove në verën e vitit 2018, por 25-vjeçari ka zhgënjyer.

Times raporton se drejtuesit e klubit anglez janë gati ta nxjerrin në merkato Arrizabalagën, teksa kanë piketuar dy emra për ta zëvendësuar: Nick Pope të Burnley dhe Dean Henderson të Sheffield United. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono