Champions nuk ndalet, sytë nga Barcelona-Inter

08:30 | 02/10/201908:300

Magjia e Champions League vijon. Pas spektaklit të ditës së djeshme, mbrëmja e sotme sjell disa ndeshje mjaft interesante. Padyshim kryesfida është Barcelona-Inter, që luhet prej orës 21:00. Dy prej ndeshjeve luhen më herët: Genk-Napoli dhe Slavia Pragua-Borusia Dortmund.

Liverpool-Salzburg është një takim interesant. Haaland do provojë veten ndaj një ekipi “big”, Sigurisht skuadra e Klopp është favorite dhe pas humbjes në takimin e parë me Napolin, uria është e madhe për të triumfuar. Në fakt është detyrim.

Chelsea luan në transfertë kundër Lillë, ndërkohë që ndeshje të hapura janë Valencia-Ajax, RB Leipzig-Lyon dhe Zenit-Benfica. Takime të paparashikueshme, mes skuadrave që nuk kanë diferenca të mëdha.

CHAMPIONS LEAGUE –FAZA E GRUPEVE

E mërkurë, më 2 tetor, ora 18:55
Genk-Napoli
Slavia Prague-Dortmund

E mërkurë, më 2 tetor, ora 21:00
Barcelona-Inter
Lille-Chelsea
Liverpool-Salzburg
RB Leipzig-Lyon
Valencia-Ajax
Zenit-Benfica

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono