Champions League/ Bayern makth për Tottenham, PSG me “5 yje” në Francë

23:01 | 11/12/201923:010

Janë mbyllur sfidat e sotme të Champions League, ku shumica e skuadrave e kishin mësuar fatin e tyre.

15 nga 16 skuadra që do të kualifikoheshin nga faza e grupeve ishin mësuar, me vetëm Atleticon dhe Leverkusenin që po luftonin në distancë për biletën e fundit.

Takimet e tjera, ishin pa ndonjë rëndësi të madhe. PSG shkatërroi me rezultatin 5-0 ekipin e Galatasaray.

Neymar dhe Mbappe gjetën golin përballë Galatasaray

Fakt interesant është se të pestë sulmuesit që u aktivizuan gjatë këtij 90 minutëshi, titullar ose nga stoli, gjetën rrjetën. Icardi shënoi i pari, ndërsa Sarabia dyfishoi në pjesnë e parë. Në të dytën, shënuan Neymar, Mbappe dhe Cavani me penallti.

Rezultatet e sotme në Champions League

Bayern ka mposhtur sërish Tottenham Hotspur, kësaj radhe me rezultatin 3-1. Në dy sfidat ndaj “Gjelave” të Londrës, bavarezët kanë shënuar plot 10 gola. Coman pësoi një dëmtim horror dhe u largua pas 27 minutash lojë. Francezi arriti të shënojë para se të dëmtohet, së bashku me Muller dhe Coutinho./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono