Champions, Bayerni nuk ka më shpresa për rikthimin e mesfushorit

17:11 | 26/09/201917:110

Bayern do të luajë në Champions League përballë Tottenham në transfertë, sfidë e vlefshme për raundin e dytë të fazës së grupeve. Bavarezët e nisën mbarë këtë edicion, duke triumfuar 3-0 kundër Cverna Zvezda.

Por në sfidën e dytë kundër Tottenham në transfertë, trajneri Niko Kovaç duhet të bëjë pa shërbimet e Leon Goretzka. Mesfushori po vuan ende nga një dëmtim dhe rikthimi i tij është shtyrë me disa ditë nga sa ishte planifikuar. Këtë gjë, e konfirmoi vetë strategu Kovaç:

“Rikuperimi i Goretzka po shkon mirë, por nuk është ende gati. Megjithatë, kundër Tottenhamit do të rikthehet Alaba, një lojtar shumë i rëndësishëm për ne. Do të jetë një sfidë e vështirë, por po pres gatishmërinë e të gjithë lojtarëve deri të premten. Më pas, do të vendosim”./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono