Challandes zgjedh, njihuni me formacionin zyrtar të Kosovës

19:35 | 14/11/201919:350

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka zgjedhur 11 futbollistët titullar për sfidën ndaj Çekisë. Mungesa më e madhe është padiskutim ajo e Vedat Muriqit, me bomberin që është zëvendësuar nga Nuhiu.

Rashica dhe Hadërgjonaj do të luajnë nga krahët, ndërsa Celina pas bomberit Nuhiu. Vojvoda, Rrahmani, Aliti dhe Kololli do të rreshtohen në mbrojtje, ndërsa para tyre Berisha dhe Rashkaj. Mes shtyllave, do të jetë si gjithmonë gardiani Muric.

E enjte, më 14 nëntor 2019, 20:45
Stadiumi “Štruncovy Sady”, Plzen

ÇEKI-KOSOVË 

Çekia: Vaclik, Celustka, Brabec, Coufral, Darida, Kremencik, Masopust, Jankto, Soucek, Boril, Kral. Trajner: J. Silhavy

Kosova: Muric, Vojvoda, Aliti, Rrahmani, Kololli, Hadërgjonaj, Rashkaj, Berisha, Celina, Rashica, Nuhiu. Trajner: B. Challandes

Gjyqtarë: Gianluca Roçhi, Filippo Meli, Ciro Carbone, Massimiliano Irrati (ITA)

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono