Challandes: Muriqi më i miri, ju tregoj bisedën me Southgate

19:39 | 18/11/201919:390

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ishte i ftuar në Klan Kosova pas ndeshjes kundër Anglisë. Tekniku zviceran tregoi bisedën me homologun anglez, Gareth Southgate, si dhe kishte elozhe të shumta për bomberin e skuadrës, Vedat Muriqi.

Nuk isha shumë i kënaqur sepse anglezët kishin shumë përkrahje, në fushë nuk i kemi pasur miq. Pas ndeshjes i thashë trajnerit anglez, ne ju presim si heronj dhe ju na jepni katër gola.

“Anglezët ishin të befasuar me njerëzit këtu në Kosovë, për futbollin dhe për mikpritjen që bënë kosovarët”

“Vedat Muriqi është lojtar cilësor, për mua është numër një. Por, ne e kemi pasur Atdhe Nuhiun, që shënoi një gol në Çeki. Gjithashtu e kemi pasur edhe mungesën e Zenelit, që ka qenë lojtar i shkëlqyer”.

“Ne do të duhet të luajmë edhe me lojtarë të tjerë. Mund të jetë e rëndësishme që numrat 13, 14 dhe 15 të luajnë mirë sepse mund të kemi edhe dëmtime tjera. Natyrisht, Vedati ishte i rëndësishëm për ne në këto dy ndeshje. Nuk e di se çfarë do të ndodhte nëse Muriqi do të luante në dy ndeshjet e fundit”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono