Challandes: E dimë forcën tonë! Statujë për mua? Pse jo…

19:20 | 13/11/201919:200

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ishte sot i pranishëm në konferencë për shtyp para sfidës shumë të rëndësishme përballë Çekisë. Tekniku i “Dardanëve”, në fjalën e tij, u shpreh:

“Në këtë ndeshje, nuk do të jetë më e rëndësishme sistemi se di do të luajmë, por do të jetë diçka tjetër. E pamundur të jap një përgjigje se kush do të luajë në vend të Muriqit. Nuk është puna ime të komentoj se çfarë thojnë njerëzit, trajnerët ose futbollistët e Çekisë.

Ne e dimë saktësisht kush jemi, e dimë saktësisht kush është Çekia. Ne e vlerësojmë shumë që kemi arritur deri në këtë moment, jemi në prag të një ndeshje shumë të rëndësishme, ne fokusohemi për këtë moment dhe jo për kundërshtarin. Statujë? Po, shpresoj të më ndërtohet një statujë.”, tha Challandes./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono