Challandes buzëqesh, goleadori lë Zvicrën për Kosovën

13:52 | 19/09/201913:520

Zvicra është një “oaz” për Kosovën, që tashmë ka piketuar edhe një tjetër lojtar. Andi Zeqiri, sulmuesi 20-vjeçar i Shpresave helvete, sipas “Indeksionline” do të vihet së shpejti nën urdhrat e trajnerit Bernard Challandes.

Zeqiti, i cili në të shkuarën ka qenë edhe pjesë e Juventusit me formulën e huazimit, po bën një kampionat mjaft të mirë në Zvicër. Ai është pjesë e Laussane Sport dhe deri më tani ia ka dalë të shënojë 6 gola në po aq ndeshje të luajtura.

Sulmuesi prin i pari në listën e golashënuesve në Challenge League (liga e dytë ë futbollin zviceran). Me golat e realizuar e ka ndihmuar skuadrën e tij të kryesojë në kampionat dhe synimi është rikthimi në elitën e futbollit zviceran.

Zeqiri ka luajtur me të gjitha grupmoshat e Zvicrës, duke shënuar tetë gola. Sa duket dëshira e tij është të luajë me Kosovën, që i ka befasuar të gjithë me paraqitjet e bëra. Gjithsesi sulmuesi e di shumë mirë se do të jetë e vështirë të konkurrojë me Vedat Muriqin, i cili po kalon një formë të shkëlqyer. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono