Çfarë makthi për Atleticon, Joao Felix dëmtohet rëndë

21:36 | 19/10/201921:360

Joao Felix është një nga lojtarët më premtues në botë dhe që nga transferimi i tij këtë verë nga Benfica, ylli portugez ka shkëlqyer me fanellën e Atleticos. 19-vjeçari ka shënuar dy gola në nëntë ndeshjet e para në La Liga, si dhe ka qenë lojtari kyç pas sulmuesit Diego Costa.

Sot, në takimin kundër, Felix e nisi si gjithmonë titullar, por ndeshja nuk shkoi mirë për të. Në minutën e 79-të, talenti portugez pëson një dëmtim të rëndë në kavilje, pas një vendosje shumë të rrezikshme të këmbës në tokë.

Pak çaste më parë, klubi i Atleticos konfirmoi se Felix do të qëndrojë jashtë fushave për të paktën tre javë, duke humbur pjesën më të ngarkuar të sezonit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono