Çfarë bën Anxhela Peristeri para se të dalë në skenë

17:55 | 24/11/2018

Është një nga këngëtaret më të njohura dhe më të dashura të publikut shqiptar. Anxhela Peristeri erdhi për fansat e saj me një koncert recital të quajtur “Reflektim”. “Thumb” ishte gjatë gjithë kohës pas saj në momentet më të veçanta, tek provat, veshjet apo dhe grimi.

Këngëtarja tregoi ritualin që bën gjithmonë para se të hyjë në skenë.

“Po kam një ritual që e bëj gjithmonë. Meqenëse unë jam e fesë ortodokse bëj gjithmonë kryqin”, tha ajo.

Anxhela ka ftuar edhe këngëtarë të njohur të jenë pjesë e koncertit të saj, siç janë Elhaida Dani apo Offchestra. E pyetur nga gazetarja nëse ata i kanë kërkuar para këngëtarja e njohur u përgjigj:

“Nuk pati reagime të këtij lloji. Të tre i pranuan ftesat me shumë kënaqësi. Sigurisht unë do ua shpërblej në momentin që ata do kenë nevojë për mua dhe i falenderoj shumë”./abcnews.al


<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/mNL6MENmzxE” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono