Çështja “Griezmann”: Gjobë simbolike, bie poshtë kërkesa e Atleticos

14:43 | 26/09/201914:430

Barcelona ka shpëtuar me një gjobë të vogël për çështjen Antoine Griezmann. Komiteti i Garës ka vendosur një gjobë prej 300 eurosh për klubin spanjoll, ndërkohë që një nga hetuesit propozoi edhe mbylljen e stadiumit. Kjo kërkesë u hodh poshtë, për shkak se një dënim i tillë mund të jepet për shkelje të një tjetër natyre.

Atletico e Madridit kishte denoncuar në lidhje me transferimin e Griezmann dhe synonin të përfitonin shumën e 80 milionë eurove. Ata pretendonin se bisedimet ishin bërë gjatë kohës që klauzola ishte 200 milionë euro, ndërsa firma erdhi në verën e vitit 2019, kur klauzola ishte ulur në 120 milionë euro.

Nënshkrimi i kontratës mes Barcelonës dhe Griezmann, përpara 1 korrikut, nuk provohet dot nga Komiteti i Garës. Komisioni ka marrë të mirëqenë nisjen e bisedimeve në atë periudhë pa njoftim paraprak me shkrim, por nuk konsiderohet një shkelje e rëndë. Kjo edhe për shkak të njoftimit që lojtari i kishte bërë klubit për t’u larguar. /abcnews.com

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono