Çertifikata për 16 të rinj që mbaruan intershipin në Bashkinë e Tiranës

15:58 | 14/01/2019

16  të rinj që kanë mbaruar studimet e larta në nivelin Bachelor, Master Profesional ose Master Shkencor, patën mundësi që ta nisin karrierën e tyre me një eksperiencë pune tre mujore në Bashkinë e Tiranës.

Në përfundim të intershipit, kryebashkiaku Erion Veliaj theksoi se 5 prej projekteve dhe studimeve të tyre do të zbatohen në terren, ndërsa disa aplikantë janë në proces konkurimi, për t’u bërë pjesë e stafit të bashkisë.

Projekti “Fillo me një ide – Fito një intership” synon që të rinjtë të zhvillojnë aftësitë e tyre analitike dhe kërkimore, përmes konkurrimit me një projekt-ide ose studim në një nga fushat e veprimtarisë të Bashkisë së Tiranës.

Thirrja për intership-et e reja në Bashkinë e Tiranës do të hapet sërish pas dy muajsh. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono