Certifikata mirënjohje për mjekët dhe infermierët që ndihmuan në maratonë

14:40 | 11/10/201814:400

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj shpërndau certifikatat e mirënjohjes të rinjtë vullnetarë mjekë dhe infermierë të cilët ndihmuan qytetarët në zonën e Parkut të Liqenit Artificial gjatë verës, por dhanë kontributin e tyre edhe gjatë zhvillimit të Maratonës së Tiranës.

Veliaj u  shpreh se projekti pilot i Bashkisë së Tiranës ka hedhur bazat e  punës vullnetare ndërsa u shpreh se nisma ka krijuar ndjenjën e sigurisë tek qytetarët.

Bashkia e Tiranës e krijoi bërthamën e vullnetarëve të saj dy vite më parë. Rrjetit sot i janë bashkuar qindra të rinj, të cilët angazhohen në organizimin dhe mbaëvajtjen e shumë aktiviteteve sportive dhe kulturore./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono