Çelet Techspace, hapësirë për inovacionin në shërbim të nxënësve

17:08 | 18/02/201917:080

Kryeministri Edi Rama ishte në një vizitë tek Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Inovacionit. Shefi i qeverisë ndoqi nga afër çeljen e programit “TECHSPACE”, një projekt në kuadrin e angazhimeve të Paktit për Universitetin.

TECHSPACE është  një hapësirë për inovacionin në shërbim të studentëve e nxënësve të teknologjisë digjitale dhe në kuadrin e angazhimeve të Paktit për Universitetin. Në çeljen e saj mori pjesë kryeministri Edi Rama i cili i nxiti të rinjtë të japin më të mirën e tyre.

“Kjo është një hapësirë dije, ëndrre e sfidash, dhe ju jeni të duhurit së bashku me ata që sot nuk janë këtu, por me siguri do tërhiqen të bëjnë realitet sfidat e tyre”.

Jo vetëm kaq por i presin edhe shpërblime.

“Në bazë të një sistenmi që duhet ta ngrini me njëri-tjetrin në një vit pune 10 me të mirët nga ju do i çojmë për një vizitë në “Silicon Valley”.

Kryeministri Rama premtoi edhe financimet e projekteve më interesantë që do të prezantohen nga studentët dhe nxënësit e teknologjisë digjitale. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono