Çekiçi shënon sërish, i mohon fitoren Bologna-s

15:29 | 12/10/201915:290

Endri Çekiçi po kalon një formë shumë të mirë me Olimpija Ljubjana. Mesfushori me tipare sulmuese ka shënuar sot golin e radhës me ekipin slloven dhe e ka bërë diçka të tillë ndaj një ekipi të Serie A.

Pogradecari i ka shënuar skuadrës së Bologna një minutë para përfundimit të ndeshjes, duke bërë që kjo sfidë miqësore të përfundonte në barazim 2-2. Çekiçi, i cili ka pasur disa shqetësime të vogla fizike së fundmi, u aktivizua në minutën e 76-të të ndeshjes.

Në kampionatin slloven ai luan rregullisht, teksa është aktivizuar në 10 ndeshje si titullar. Këtë sezon ai ka shënuar katër gola në kampionat. Olimpija Ljubjana e transferoi Çekicin janarin e shkuar dhe ai shpërtheu menjëherë, duke shënuar 6 gola në 9 takime në kampionat.

BOLOGNA-OLIMPIJA LJUBLJANA 2-2
Shënues:  Palacio 5′, Poli 80′ /  Lupeta 68′, Ccekicci 89′

BOLOGNA: Da Costa (55′ Sarr); Mbaye (72′ Lunghi), Corbo (56′ Dijks), Denswil (69′ Bani), Paz (81′ Visconti); Dzemaili (72′ Rocchi), Schouten (56′ Sansone), Soriano (64′ Mazza); Orsolini (30′ Juwara), Santander (85′ Koutsoupias), Palacio (46′ Poli). All.: Mihajlovic.

OLIMPIJA LJUBLJANA: Orbanic; Boakye, Bagnack, Samardzic (46′ Gorenc), Jurcevic (56′ Andrejasic); Knezevic (46′ Putincanin), Tomic, Menalo (76′ Kregar); Savic (76′ Ccekicci); Lupeta, Vukusic (44′ Kidric). All.: Hadzic.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono