“CATS College” në Tiranë për ata që duan të studiojnë në Britani dhe SHBA

20:03 | 25/04/2019

Të gjithë të rinjtë që kërkojnë një mundësi më të mirë studimi në Britaninë e Madhe dhe në SHBA, ekspertët britanikë të CATS College vijnë në Tiranë më 26 dhe 27 prill për t’i njohur ata më nga afër me programet dhe bursat e studimit.

Shumë të rinj shqiptarë kërkojnë të studiojnë jashtë vendit, për një edukim sa më cilësor dhe bashkëkohor. CATS College sjell sërish në Tiranë panairin që ofron mundësinë e studimit në kolegjet më të njohura në Mbretërinë e Bashkuar dhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Profesorët e njohur britanikë Dominic Tomalin dhe Ëayne Marshall ndodhen në Tiranë dhe tregojnë se pse të rinjtë shqiptarë duhet të zgjedhin të studiojnë në kolegjet më të mira në Britaninë e Madhe dhe SHBA.

Ekspertët e CATS College mund të kontaktohen nga të gjithë të interesuarit e moshave 14 deri në 19 vjeç ne datat 26 dhe 27 prill në Hotel Plaza në Tiranë, nga ora 10:00 deri në 18:00./abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono