Cassano nuk duron më: U lodhëm me Sarrin, Bonucci fajtor për… De Ligt

13:35 | 09/12/201913:350

Antonio Cassano e ka shprehur hapur mospëlqimin ndaj Maurizio Sarrit. Në një intervistë të fundit, italiani tregon se tifozët kanë katër muaj që presin për shkarkimin e trajnerit të Juventusit si dhe Leonardo Bonnuci nuk po e ndihmon aspak Matthijs de Ligt të përshtatet me kampionatin italian.

”Të gjithë thonë që duhet të tregohemi të durueshëm me Sarrin, por tashmë u bënë plot katër muaj. Sapo Juventusi u ndesh me një ekip të fortë si Lazio, por e humbën ndeshjen,” tregon 37-vjeçari për ‘Tiki Taka’, ku kujton disfatën e Juves në ‘Olimpico’ ndaj Lazios 3-1.

”Chiellini mungon ende. Mungesa e tij ndihet shumë. Ai është një lider si brenda dhe jashtë fushe. Giorgio ka një personalitet të shkëlqyer dhe do ta ndihmonte shumë në lojë De Ligt. Fati i keq i holandezit që i duhet të luajë me Bonuccin, i cili nuk mundet kurrsesi që ta ndihmojë,” mbyll Cassano. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono