Ç’armatosja e Koresë së Veriut/ Pompeo: Shpresojme në 2 vjet e gjysmë

22:46 | 13/06/201822:460

Shtetet e Bashkuara shpresojnë që të arrijnë çarmatosjen masive bërthamore të Koresë së Veriut në dy vite e gjysmë. Deklarata është bërë nga sekretari i Shtetit, Mike Pompeo, një ditë pas samitit mes Donald Trump dhe Kim Jong Un. Pompeo ka qenë të mërkurën në Seul për të informuar autoritetet koreano-jugore mbi takimin e zhvilluar në Singapor. Duke iu përgjigjur interesit të mediave, Pompeo ka lënë të kuptohet se pritshmëritë e Uashingtonit janë të mëdha. “Jam besimplotë se Peniani e kupton që veprimet e tij do të verifikohen me imtësi”, ka thënë Pompeo. Ai ka shtuar se, marrëveshja fillestare mes Trump dhe Kim nuk përmban të gjitha pikat mbi të cilat dy palët ranë dakord. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono