Calhanoglu me mision, synon rekordin e rradhës te Milani
Hakan Calhanoglu

20:08 | 22/10/201920:080

Lojtari i Milanit, Hakan Calhanoglu, është drejt një arritjeje të rëndësishme në karrierën e tij me kuqezinjtë, siç raporton Calciomercato.com.

Turku ka luajtur 99 ndeshje me fanellën kuqezi që nga transferimi i tij në Milano në verën e 2017 nga Bayern Leverkusen. Nëse ai do të jetë titullar ndeshjen e ardhshme të Milanit kundër Romës, anësori 25-vjeçar do të arrinte një numër jubile, plot 100 paraqitje me klubin kuqezi.

Calhanoglu në 99 paraqitje ka shënuar 14 gola dhe dhuruar 25 asiste për shokët e tij të skuadrës. Ai shënoi një super gol në ndeshjen e fundit, ku dhe asistoi për Piatek në barazimin 2-2 kundër Lecces në “San Siro”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono