22:43 | 06/12/2017

Të ftuarit e mbrëmjes në “Byro Politike” nga Juli Xhokaxhi, juristët më të njohur në vend: Shqefqet Muçi ish-ministër i Drejtësisë; Dhori Sollaku ish-Prokuror; Çlirim Gjata ish-kryetar i KQZ, Sokol Azizaj ish-zëvendës ministër i Drejtësisë.

Diskutimi në mbrëmjen e sotme u fokusua në ngërçin shumë të madh juridik në vend. Çështja që ka të bëjë me zgjedhjen apo jo të Prokurorit të ri të vendit, po e fut situatën politike në vend në një qorsokak apo ka një zgjidhje dhe çfarë do të bëhet me Prokurorin e përgjithshëm?!./abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono