Byro Politike nis sezonin e ri televiziv për këtë vit.

21:26 | 10/01/2018

Diskutim për zhvillimet e forta politike në paralelizëm me opozitën e bashkuar PD-LSI dhe portesta e paralajmëruar prej tyre. Çfarë do të arrijë opozita dhe cili është qëllimi i saj.
Të ftuar në studio: Arben Ristani sekretar i PD, Fatmir Mediu aleati historik i PD, Arjon Sulo kryeredaktor i MAPO-s, Enton Abilekaj drejtor i FAX News.
Sipas të ftuarve, eksperiencat parazgjedhore në lidhje me protestat kanë bërë që të reflektohet dhe të kryhen veprime të tjera, pasi opozita duhet të mbetet në nivelin e çadrës dhe të mos jetë poshtë saj në intesitetin e të kundërshtuarit të qeverisë.
Gjithashtu u fol për itinerarin e protestës se 27 janarit dhe çafrë pritet të ndodhë në një nga ngjarjet më të rëndësishme politike këtë fillim viti./abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono