22:32 | 22/12/2017

Të ftuar në “Byro Politike” nga Juli Xhokaxhi: Ferit Hoxha ish-ambasador pranë OKB; Klajda Gjosha deputete e LSI, Aldo Bumçi deputet i PD.

Diskutim për votën e Shqipërisë në OKB, e cila u konsiderua si votë kundër Trump, megjithatë mbetet për t’u parë reagimi i SHBA.

Ferit Hoxha u shpreh se ky vendim, sipas një dakordësie të gjerë ndërkombëtare, prek atë që quhet konsensusi ndërkombëtar, i cili përcakton konturet e konsensusit të paqes. Vendet që kanë votuar pro kanë konfirmuar votën e mëparshme. Ishte e nevojshme të rikonfirmohej qëndrimi për këtë çështje.
Sipas Gjoshajt, Shqipëria del për herë të parë kundër një aleati të jashtëzakonshëm./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono