Byro Politike – Dt 22.11.2017

10:57 | 23/11/2017

Buxheti 2018, dhe ndikimi i tij mbi biznesin, familjarët dhe konsumatorët ka qenë pjesë e debatit në studion e Byro politike në ABC News. Të ftuar ishin kreu i Konfindustrisë Gjergji Buxhuku, Ish ministri i Financave Arben Malaj, kreu i grupit PD, Edmond Spaho dhe deputeti i PS-së Ervin Bushati. Paketa fiskale që parashikon rritje taksash ndikon drejtpërdrejt në familjet shqiptare, pasi pjesa më e madhe e biznesit të vogël është familjar. Për kreun e Konfindustrisë kjo taksë ndikon negativisht psikologjikisht dhe financiarisht./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono