Byro Politike – Dt. 18.10.2017


10:23 | 03/11/2017

Përfshirja  e ish-ministrit të brendshëm Sajmir Tahiri në aferat e trafikut të drogës ka qenë pjesë e debatit në studion e Byrosë Politike në ABC News.  Për të folur mbi këtë temë në studione  ABC News kanë qenë gazetarët Basir Çollaku, Artan Hoxha gazetar investigativ, Ferdinand Dervishi realizues e ABC Story dhe gazetarja  Anduena Lllabani.Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono