11:46 | 08/03/2018

Lëvizja për ringritje e Partisë Demokratike ishte tema që u diskutua këtë mbrëmje në “Byro Politike” në ABC News.
Të ftuar: Igli Cara, Fatbardh Kadilli, Fabjan Topollari dhe Mimoza Koçiu.
Mes të ftuarve u diskutua rreth arsyeve pse po kërkohet që të ringrihet Partia Demokratike. Sipas ish-deputetit të PD-s, Igli Cara, qëllimi nuyk është të përjashtohet Lulzim Basha, por të ketë gjithëpërfshirje dhe të luftohet ndaj qeverisjes Rama./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono