14:55 | 28/07/2018

I ftuar në emisionin e fundit të këtij sezoni në “Byro Politike” ishte kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi.

Ai komentoi vendimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, që kërkoi kthimin në Kuvend për rishqyrtimin e ligjit për Teatrin e ri Kombëtar.

“Ka bërë një punë të mirë moralisht për veten e tij. E dyta ka bërë detyrën e tij si njeri i shtetit sepse aty ka aq shumë shkelje saqë aty do ishte jo vetëm e pamoralshme por edhe e paligjshme po të kalonte”, tha Shehi.

Kryetari i LZHK-së tha në “Byro Politike” që mosfunksionimi i Gjykatës Kushtetuese ishte e menduar nga PS-ja sepse sipas tij kanë ligjin në dorë.

Për reformën zgjedhore Shehi tha se ka kaluar kohën. Sipas tij reforma duhet të ishte bërë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono