11:45 | 24/03/2018

Zhvillimet në Kosovë dhe Maqedoni ishin në fokus të emisionit “Byro Politike” të 23 Marsit nga Juli Xhokaxhi në ABC News.

Ish-ambasadori shqiptar në Maqedoni Arben Çejku, politikani Kastriot Islami,  gazetarja dhe moderatorja Bruna Çifligu dhe Gëzim Podgorica diskutuan mbi marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi të miratuar së fundmi në Kosovë dhe ligjin e gjuhës shqipe në Maqedoni./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono