12:39 | 03/03/2018

Siguria rrugore ishte tema e diskutimit në Byro Politike. Të ftuar: Gëzim Hoxha, ekspert për sigurinë rrugore; Ervin Dervishi, specialist pranë Drejtorisë së Policisë Rrugore; Rezarta Delisula zv/kryeredaktore e gazetës Shqiptare dhe Mentor Kikia, Kryeredaktor i Klan Plus.

Duke marrë shkas nga aksidentet rrugore të muajit Shkurt, ku mbetën të vdekur disa persona, në Byro Politike mes të ftuarve u diskutua dhe shkaqeve që çojnë në ngjarje të tilla.

Gjithashtu në studio u fol edhe se çfarë duhet përmirësuar në mënyrë që të mos ketë më ngjarje të tilla./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono