15:55 | 20/01/201815:550

Diskutim mbi propozimin e Partisë Socialiste për ndryshimin e rregullores në Kuvend.

Të ftuar në Byro Politike: Ulsi Manja, deputet i PS; Oerd Bylykbashi, deputet i PD; Alfred Peza, anëtar i Partisë Socialiste dhe Alfred Lela, analist.

Kjo çështje ngjalli debate të enjten, kur Lulzim Basha deklaroi se Edi Rama e bën këtë për të mbrojtur ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin.

Në studio u diskutua nëse vërtet ky ndryshim i rregullores mund të ketë pasoja ose siç e thekson opozita, që Kuvendi kthehet në gjykatë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono