Byro Politike, 19 Dhjetor 2018

23:55 | 19/12/2018

Kjo puntatë e emisionit “Byro Politike” u fokusua sërish te protestat e studentëve. Më së shumti u përqendrua në Vlorë, atu ku kryeministri Rama zhvilloi takim me disa studentë, ndërkohë që një pjesë tjetër e braktisi mbledhjen që u bë në ambientet e universitetit. Në fjalën e tyre studentët e panishëm në studio treguan se ka presione dhe kërcënime ndaj tyre. Ata u shprehën se protesta do të vijojë derisa të plotësohen kërkesat e tyre.

Të ftuar ishin: Mentor Kikia, kryeredaktor i Klan Plus; Fatos Hakorja, kryeredaktor i TV Klan; Andi Varrosi, student; Igli Rançi, student; Patris Neziri, studente dhe Klajdi Bello, student. Ndërkohë në një lidhje direkte nga Vlora ishte gazetari i ABC News, Elton Nika./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono