11:18 | 18/01/2018

Zgjedhjet për presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit ishte tema që u diskutua në Byro Politike.
Të ftuar: Ylli Haga, gazetar futbolli; Edi Martini, ish-futbollist i Vllaznisë Eduart Prodani dhe Fation Shehu, gazetar futbolli.
Midis të ftuarve u diskutua mbi zgjedhjet e reja për presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit.
Në këtë garë konkurrojnë Armand Duka, i cili mban këtë post aktualisht dhe Bashkim Fino, që para disa ditësh hoqi dorë nga funksionet e tij në Partinë Socialiste.
Kandidimi për herë të pestë i Armando Dukës, por edhe shqetësimi se konkurrimi i Finos e bën politike garën ishin disa nga çështjet që u diskutuan në Byro Politike./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono