14:27 | 15/02/2018

Miratimi i rekomandimeve në komitetin parlamentar të stabilizim asociimit mes BE-së dhe Shqipërisë ishte tema e diskutimit në Byro Politike në ABC News.
Të ftuar: Aldo Bumçi, deputet i Partisë Demokratike; Alfred Lela, analist; Alfred Peza, gazetar dhe Ervin Bushati, deputet i Partisë Socialiste.
Mes të ftuarve u diskutua mbi qëndrimet e opozitës dhe mazhorancës, ku u theksua drejtimi pro integrimit europian i të dyja palëve./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono