00:13 | 02/10/2018

Referendumi në Maqedoni ishte tema e Byro Politike këtë të hënë në ABC News.

Të ftuar në ABC News: Paskal Milo, Arben Cejku, Lisen Bashkurti dhe Ralf Gjoni. Në lidhje të drejtpërdrejtë nga Maqedonia ishin gjithashtu edhe Seladin Xhezairi, drejtor i Klan Macedonia dhe kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi.

Pikërisht kreu i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, thotë se dështimi i referendumit për emrin ka ardhur edhe për shkak të listave të votuesve. Ai shprehet se listat zgjedhore janë të papërditësuara.

Gjithashtu sipas kreut të PDSH-së nëse marrëveshja për emrin me Greqinë nuk merr dy të tretat e votave në Kuvend, atëherë duhet shkuar në zgjedhje të parakoshme.


/abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono