Buzëqeshja e rekordmenit, Mourinho: Frenimi i Liverpool-it më gëzoi

08:17 | 21/10/201908:170

Jose Mourinho e ka shijuar duelin mes Manchester United dhe Liverpool. Derbi i Anglisë përfundoi 1-1 dhe rezultati e ka kënaqur portugezin. Shkaku është i thjeshtë, “The Reds” u frenuan.

Ekipi i Jurgen Klopp ishte një hap larg arritjes së fitores së nëntë rresht në po kaq ndeshje, por tani numëron 25 pikë pas javës së nëntë. Diçka e tillë e gëzon Mourinhon, i cili mund të vazhdojë të krenohet me rekordin e tij.

Ishte sezoni 2005/2006 dhe Chelsea i tij fitonte të nëntë ndeshjet e para të kampionatit. Në fund shpallej kampion me 91 për të dytën herë rresht. “Blutë e Londrës” zhvilluan një sezon perfekt dhe ia dolën të triumfonin në 100-vjetorin e klubit.

Mourinho duke festuar me lojtarët titullin e 14 viteve më parë

Liverpooli ishte pranë barazimit të rekordit të vendosur 14 vite më parë, por United e ndali. “Special One” ndihet mirë që rekordi i tij nuk u barazua, teksa nuk arrin të mos thumbojë kolegun gjerman.

Jam i lumtur që Liverpooli nuk fitoi. Rekordi i fitoreve rresht më përket vetëm mua. Përsëri nuk ia doli të fitonte në ‘Old Trafford’ dhe është e qartë që Klopp duhet të jetë pak i irrituar. Atij nuk i ka pëlqyer menuja e ndeshjes. I mungoi cilësia për të çarë një ekip shumë të mbyllur prapa“, thekson Jose Mourinho. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono