Buzëqesh Pioli, rikthim i rëndësishëm te Milani

22:06 | 09/10/201922:060

Stefano Pioli ka marrë lajme të mira që në ditën e parë te Milani. Qendra e mbrojtjes ka qenë problem te “Djalli” këtë sezon, pasi kanë pësuar shumë gola. Romagnoli është titullar i padiskutueshëm, por Musaachio ka bërë disa gabime dhe është kritikuar tepër.

Pikërisht në këtë repart, Milani ka marrë një lajm të mirë, pasi Mattia Caldara është rikthyer nga dëmtimi dhe duket gati për të zbritur në fushë. Italiani është një futbollist me shumë kualitet, i zgjuar në prapavijë dhe një nga mbrojtësit më të shpejtë në Serie A.

Së bashku me Romagnolin në qendër të mbrojtjes, Caldara pritet të bëjë një sezon të madh. Nga Italia raportohet se Caldara mund të zbresë në fushë që në takimin kundër SPAL, por gjatë muajit nëntor do të jetë në 100% e tij./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono