Buzëqesh Interi, Valverde lë yjet e skuadrës në shtëpi

17:32 | 09/12/201917:320

Lionel Messi, Gerard Pique, Sergi Roberto, Arthur, Nelson Semedo, Jordi Alba dhe Ousmane Dembele nuk janë grumbulluar nga trajneri Ernesto Valverde për sfidën kundër Interit, e fundit e fazës së grupeve në UEFA Champions League.

Katalanasit janë të kualifikuar, por Interi ende jo, pasi ka pikë të barabarta me Borussia Dortmund (7). Përballë katalanasve, zikaltërit nuk duan të bëjnë hap fals, ose me shumë gjasa, do të jenë jashtë UEFA Champions League.

Ansu Fati, Carles Perez, Riqui Puig, Araujo, Morer dhe Ikaki Pena janë grumbulluar nga Valverde në vend të titullarëve të skuadrës katalanase, ccka tregon se Barcelona e ka marrë shumë lehtë sfidën ndaj të besuarve të Contes./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono