Buxhetet për sportin, Fidel Ylli: Janë të mangëta

22:38 | 26/11/2018

Edhe pse buxheti i shtetit për sportin është në rritje, deputeti i Partisë Socialiste, Fidel Ylli, tha në emisionin “Pressing” në ABC News se gjithsesi ato janë të mangëta. Sipas tij, sporti duhet fuqizuar në investime të mëdha.

“Buxhetet e sportit janë të mangëta. Edhe 2 milionë të tjera t’i shtojmë janë të mangëta. Më i rëndësishëm sesa sporti për mua është arsimi, edukimi i rinisë. Ne sportin duhet ta fuqizojmë me invvestime të mëdha. Ne kemi bërë një palestër të mrekullueshme për mundje që nuk e kemi pasur më parë, por mjafton jam i kënaqur unë? Unë s’jam i kënaqur”, u shpreh Ylli

Ylli tha në studio se buxheti është rreth 2 miliardë e gjysmë lekë. Vetëm sporti ka pasur rreth 1 miliard lekë vitin e kaluar sipas deputetit të Partisë Socialiste./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono