Bushi: Pranoj një humbje me lojë të bukur

21:18 | 22/03/2019

Kombëtarja e Shpresave do të luajë të shtunën ndaj Turqisë në “Elbasan Arena” duke filluar nga ora 19:00. Trajneri Alban Bushi doli në konferencën për shtyp, ku kërkoi nga skuadra e tij të zhvillojë një paraqitje mbresëlënëse duke mos i dhënë shumë rëndësi rezultatit.

Trajneri i Shpresave, Alban Bushi, doli në konferencën për shtyp në prag të duelit ndaj Turqisë që do të zhvillohet të shtunën në Elbasan Arena duke nisur nga pra 19:00. Kreu i pankinës së kuqezinjve tha se e kemi përgatitur ndeshjen në mënyrën e duhur, por shpresonte që në këtë përballje ta kishte grupin e plotë të lojtarëv.

Bushi pajtohet me një barazim, por thekson se ajo që ka më shumë rëndësi është paraqitja e mirë dhe jo rezultati. Sa i përket formacionit, trajneri tha se do të ketë ndryshime./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono