Bushati takon Mcallister: Hapja e negociatave në interesin e të dy palëve

14:41 | 04/12/2018

Reforma në drejtësi dhe zbatimi i vettingut është diskutuar në takimin që Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ka zhvilluar me Kryetarin e Komitetit për Politikën e Jashtme në Parlamentin Evropian, David McAllister.

Kreu i diplomacisë shqiptare  ndodhet në Bruksel, në kuadër të takimit të Ministrave të Jashtëm NATO-s. McAllister evidentoi se “hapja e negociatave me Shqipërinë dhe progresi i tërë rajonit drejt BE-së i shërben jo vetëm rajonit tonë por është në interes të vetë BE-së”. Bashkëbiseduesit shkëmbyen mendime  për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor dhe ecurinë e përgatitjeve për zgjedhjet e ardhshme për Parlamentin Evropian. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono