Burri ia doli, gruaja mbeti nën rrënoja! Fatmiri tregon çastet e fundit të bashkëshortes

11:43 | 12/12/201911:430

Kryeministri Rama vizitoi sot familjen Gajan në Durrës, e cila humbi një pjestar nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit.

Nën rrënoja mbetën dy persona, gruaja dhe bashkëshorti. Për fat të mirë, Fatmir Gjana u nxorr pas një ndërhyrjeje të grupit të shpëtimit nga Vlora.

Fatkeqësisht nën rrënoja pa jetë mbeti Xhuljeta Gjana, 60 vjeçe.

#TiNukDoJeshKurrëVetëm🤗👐🏿🇦🇱Durrës – Në familjet Meçja e Gjana, të akomoduara në shtëpitë e reja për të vazhduar përpara me optimizëm e kurajo.😊https://e-albania.al/dhuro/

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 12. Dezember 2019

Gjatë fjalës së tij, Rama përmendi ndërhyrjet e ekipit të shpëtimit nga Vlora.

“Grekët dhe italianët me thanë që ajo që bëri Luani (kreu i grupit të shpëtimit të Vlorës) ishte e paimagjinueshme”, tha Rama.

“Nuk lëvizja dot sepse kisha të gjithë pallatin sipër. Mund të lëvizja vetëm duart”, tha Fatmiri duke theksuar se fatkeqësisht gruaja nuk ia doli.

“Në momentin që ra tërmeti u ngritëm nga krevati. Vetëm pesë sekonda dhe u shemb. Mua më kapi tek dera, kurse gruaja tentoi të dilte jashtë. Nuk e dija që kishin rënë dy katet e pallatit.

Kur dola pyeta për gruan, dhe më thanë që ka dalë një grua. Kur shkova tek spitali pyeta dhe më thanë që nuk ka dalë ende. Aty i thash që ajo ka vdekur, sepse nuk mund të shpëtonte nga mënyra se si ra pallati. Ishte mes dy korridorëve dhe i ranë kolonat”, vijoi Fatmiri. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono