Burgim përjetë për Fatjon Karmeshtnën

12:10 | 12/03/2019

Porosia për të vrarë bashkëshorten e pronarit, i kushtoi rëndë Fatjon Karmeshtnës. Gjykata e Krimeve të Rënda e dënon me burgim të përjetshëm, pasi u shpall fajtor për vrasjen e Suela Sulës. Karmeshtna u pagua nga bashkëshorti i viktimës, Sadedin Sula.

Sipas organit të akuzës, 35-vjeçari punonjës i mobilerisë, ka mbytur gruan e pronarit Sadedin Sula. Ky i fundit akuzonte bashkëshorten e tij për tradhti.

Biznesmeni duke qenë se i frikësohej divorcit për përgjysmimin e pasurisë, kërkoi vrasjen e saj. Krimi ndodhi në Prill të 2016-s në Shkodër. Nëna e tre fëmijëve u gjet e mbytur në tualetin e biznesit të tyre.

Në gjykim është edhe Sadedin Sula. Ai akuzohet për vrasje me dashje, për shkak të marrëdhënieve familjare për arsye xhelozie./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono