Burg përjetë për Miklovan Parubin, vrau dy vetë pas lojës së pokerit

14:48 | 16/05/201814:480

Gjykata e Shkodrës i dha burgim të përjetshëm Miklovan Parubit, njeriut që bëri masakër në një lokal në Tetor të vitit 2016. Megjithëse avokati kërkoi lehtësim të masës duke iu referuar çrregullimeve të tij mendore, gjykata nuk toleroi dhe mori këtë vendim.

Ngjarja ndodhi pas lojës së pokerit, ku autori i masakrës pasi kishte humbur shkoi mori kallshnikovin në shtëpi dhe qëlloi me breshëri në lokalin në qendër të Dajçit të Bregut të Bunës.

Dy vetë vdiqën në vend, Gacalin Kopshti, 30 vjeç dhe Arjet Saiti, 42 vjeç. Katër persona të tjerë Aleks Prendi, Vinçens Kopshti, Ndue Marku dhe Kitas Molla u plagosën rëndë. Autori i vrasjes njihej nga banorët e zonës si një person me çrregullime emocionale dhe përdorues i drogës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono