Burg përjetë për dy prindër në Los Angeles

19:15 | 20/04/2019

Dy prindër në Shtete të  Bashkuara të Amerikës u dënuan me burgim të përjetshëm pasi u shpallën fajtorë për torturë dhe sekuestrim të 12 fëmijëve të tyre, të cilët jetonin prej vitesh në kushte çnjerëzore

Janë dënuar me burgim të përjetshëm David e Louise Turpin, prindërit – përbindësh në Los Angeles. Të dy kishin mbajtur prej vitesh, 12 nga 13 fëmijët e tyre, të sekuestruar në shtëpi. Me përjashtim të fëmijës së fundit, e sapolindur, 12 të tjerët jetonin të mbyllur në shtëpi, shpesh të lidhur pas shtratit, të paushqyer, pa u larë, dhe pa iu dhënë mundësia  të luanin apo të shkonin në shkollë

Dy nga fëmijët që aktualisht janë nga 3 deri në 30 vjeç, ishin të pranishëm në sallën e gjyqit dhe akuzuan prindërit e tyre se u kishin vjedhur jetën.  Të dy prindërit u kërkuan falje fëmijëve duke u thënë se ishin nisur nga qëllime të mira.

Të dy të dënuarit u zbuluan kur një prej vajzave, 17 vjeç, arriti të largohej nga shtëpia duke dhënë alarmin tek forcat e rendit.


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono