Burg për Bledar Toçin, masa e sigurisë në spital për policin që vrau në Kavajë

11:57 | 13/10/201911:570

Bledar Toçi polici që vrau Driatn Hoxhollin në shtëpinë e Marsida Qatjas do të qëndrojë në burg. Masa e sigurisë ndaj tij iu dha në ambjentet e spitalit në Durrës ku dhe është shtruar. Toçi akuzohet për vrasje me dashje të Dritan Hoxhollit dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Toçi i cili mori një plumb në qafë, vrau me Hoxhollin me armën e tij të shërbimit në kushtet e vetëmbrojtjes.

Të paktën ky është versioni i policisë, ndërkohë që në vendngjarje janë gjetur 17 gëzhoja.

Toçi ndodhej në shtëpinë e Marsida Qatjas bashkë me një tjetër shok të saj. Kur ish i dashuri 30 vjeçares hyn në shtëpi e qëllon me kallashnikov, ndërsa Toçi kundërpërgjigjet duke e lënë të vdekur në vend. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono