Bardhyl Kollçaku në ABC News për situatën e përmbytjeve

18:42 | 05/02/2018

I ftuar në ABC News, shefi i Shtabit të Përgjithshëm, Gjeneral Bardhyl Kollçaku ka folur rreth situatës më të fundit të përmbytjeve.
Ai është shprehur se forcat e armatosura në bashkëpunim me ato të policisë janë angazhuar në menaxhimin e situatës.
Kollçaku tha se në situatën e fundit të shkaktuar nga përmbytjet nuk ka pasur jetë njerëzish të humbur dhe gjithashtu ka pasur dëme të gjëve dhe materialeve të minimizuara./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono