Bugatti nxjerr në treg makinën më të shtrenjtë

19:30 | 06/03/2019

Bugati ka nxjerrë në treg makinën më të shtrenjtë. Makina e parë superluksoze u ble për 11 milionë dollarë.

Shitet makina e parë e modelit më të ri të Bugatit duke arritur shifrën prej 11 milionë dollarësh, ndërsa blerësi nuk ka dashur të identifikohet, por mendohet të jetë Ferdinand Piech.

Makina e parë është shitur 11 milionë dollarë, por ende nuk është bërë i ditur çmimi me të cilin do të dalë në treg kjo makinë.

Presidenti i Bugatti Stephan Winkelmann është shprehur për makinën e zezë se për të prodhuar këtë makinë është bërë një kombinim mes teknologjisë së jashtëzakonshme, estetikës dhe luksit ekstrem.

Makina ka një motor me 1500 kuaj fuqi. Nuk është thënë ende se sa do të arrijë shpejtësinë e saj kjo makinë, por tashme dihet që do të jetë në një shpejtësi rekord. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono