Broja në super formë, gjen golin e radhës me Chelsea

14:14 | 09/11/201914:140

Armando Broja ka shënuar sërish. 18-vjeçari ka gjetur golin në fitoren 3-5 të Chelsea U18 në transfertë kundër bashkëmoshatarëve të Tottenham.

Sulmuesi shqiptar ka realizuar golin e pestë për “Blutë e Londrës” në minutën e 40-të. Broja e nisi si titullar sfidën dhe u aktivizua për 61 minuta. Rrjeta e tetë në kampionat për lojtarin e shpresave, teksa javën e kaluar u aktivizua me ekipin U21 të Chelsea, aty ku debutoi me gol.

Lojtari shtatlartë ka shënuar edhe tre gola në dy ndeshjet e zhvilluar me Shqipërinë U21, teksa cilësohet si e ardhmja e sulmit të kombëtares së madhe. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono