Bregu: Mund të largohem në janar nga Skënderbeu. Penalltia? Iku ajo, u dha!

16:06 | 09/11/201916:060

Dejvi Bregu, sulmuesi i Skënderbeut, shënoi golin e dytë në ndeshjen me Bylisin, ndërkohë që mori edhe penalltinë e parë. Në lidhjen direkte me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport ai deklaroi:

“Nuk është hera e parë që na ndodh, që të na përmbyset rezultati. Kur isha një hap përpara Peposhit, mendova të rrëzohesha sapo të prekesha. Penalltia për atë punë është. Unë e kuptova që kishte kontakt. Unë e shoh kontaktin. Po te e dyta e patë ju? E para iku, u dha”.

“Ishte mënyrë më e mirë për të kërkuar kontakt me mbrojtësin. Te penalltia e parë do godiste ai që ishte më i sigurt dhe e mori Krasniqi. Të e dyta e ndjeva dhe e mora unë dhe shënova”.

“Kontrata ime është deri në maj. Jam në një linjë me klubin. Kemi biseduar që të bëhet një lëvizje në janar dhe shpresoj që klubi të më ndihmojë. Nuk ka pasur bisedime për rinovimin. Presidenti më ka thënë që të mendoj për të ikur jashtë, pasi për këtë arsye”. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono