Bregu i Lumit, banorët dhe ish-deputetët, përplasje fizike me policinë

17:43 | 17/04/201917:430

Rikthimi i policisë në zonën e bregut të lumit ka sjellë përplasjen e radhës me banorët që preken nga ndërtimi i Bulevardit të Ri.

Në mbështetje të banorëve kanë shkuar edhe ish-deputetë të opozitës që i kanë cilësuar veprimet e policisë të jashtëligjshme.

Aksioni për prishjen e banesave pa leje tek Bregu i Lumit, që preken nga projekti për zgjerimin e Bulevardit të Ri të Tiranës, ka sjellë përplasjen e radhës mes policisë dhe banorëve. Këta të fundit mbështeteshin nga ish deputetë të opozitës. Klevis Balliu dhe Endrit Braimallari janë konfrontuar fizikisht me forcat e policisë.

Një prej banorëve që preket nga ky projekt është shoqëruar në komisariat për kundërshtim të punonjësve të policisë dhe më pas është lënë i lirë.

Ish-deputetët Balliu dhe Brahimllari i cilësuan veprimet e policisë si të pa ligjshme.

Në sajë të projektit të ndërtimit të Bulverdati të Ri pritet të prishen edhe 31 banesa të tjera, ndërsa aksioni do të vazhdojë në ditët në vijim./abcnews.al

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono